Без вода корисници на ул. „Перо Наков“

Без вода/ Фото: Архива на „Слободен печат“

Поради уличен дефект ф-200 мм на ул. „Перо Наков“ бр.19, со прекинато водоснабдување од 9.15 часот се корисниците од оваа улица, вклучително деловните објекти и Кванташки пазар, соопштија од ЈП Водовод и Канализација.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато сѐ до завршување со санација на дефектот.

Видео на денот