Без вода денеска дел од корисниците на булевар „Партизански одреди”

Без вода денеска од 18:30 часот до завршување на работите ќе бидат корсниците на булевар „Партизански одреди” 49, зградата на СИМПО и потегот од булеварот „Партизански одреди” до улица Дрезденска.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради уличен дефект од ф100мм на  булевар „Партизански Одреди” 59.

Прочитајте и...  Околу 80 проценти од новозаразените во Рим се позитивни случаи од странство

Прочитај повеќе

Истражување: Три четвртини британски компании не се подготвени за брегзит

Слободен печат

Цивил: МВР со двојни аршини – едeн приведен за Фејсбук статус, други не

Слободен печат

СЗО: Пандемијата може да се влоши

Слободен печат

Меркел: Не знам дали ќе има договор за Фондот за економско опоравување

Слободен печат

Во Куманово осум новозаболени со Ковид-19 од кои двајца од Липково

Слободен печат

„Црната смрт“ се шири во Монголија: 15-годишно дете почина од чума

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Растат тензиите на Кавказ: Во артилериски судир има мртви и повредени војници

Слободен печат

Гелатановски вели дека статусот на Фејсбук бил само шега

Слободен печат

Стравична ликвидација во Порторико: Убиено 11-годишно дете, братот (6) се бори за живот

Слободен печат

Д-р Пановски: Ниту во август нема да ги исполниме условите и параметрите за патувања во ЕУ

Слободен печат

Седми ден протести во Белград, граѓани излегоа и на улиците во Ниш и Зрењанин

Слободен печат

Првата дама ја исполни својата граѓанската обврска: Изборите во услови на пандемија се исклучително ретки (ФОТО)

Слободен печат