Без вода дел од жителите на улицата „Ѓорче Петров“ и „Востаничка“

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Поради уличен дефект утрово без вода се дел од жителите на улицата „Ѓорче Петров”, а прекинато водоснабдување има и на улицата „Востаничка 47“.

Како што соопшти „Водовод и канализација” прекинот на двете улици ќе трае до санирање на дефектот.

Извор: МИА

Видео на денот