Без вода дел од скопски Капиштец

Без вода/ Фото: Архива на „Слободен печат“

Поради уличен дефект, без вода денеска ќе бидат корисниците од Народен Фронт 21, 23 и стариот дел на ТЦ Беверли хилс.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:45 часот до завршување со санација на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Извор: МИА

Видео на денот