Без вода дел од „Партизанска“

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Прекин на водоснабдувањето денеска од 10.20 часот ќе имаат корисниците на булевар „Партизански одреди“, потегот околу ТЦ Буњаковец.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект ф-100 мм на булеварот „Партизански одреди“ број 43.

Извор: МИА

Видео на денот