-4 C
Скопје

Без вода дел од корисниците на булеварот „Борис Трајковски”

Без вода денеска ќе бидат дел корисниците на булеварот „Борис Трајковски”, односно корисниците од улица број 1 до број 13.

Од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје соопштуваат дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект на ф300 мм на булеварот „Борис Трајковски” крак 9/20.  Поради обем на дефектот обезбедена е цистерна со питка вода.

Корисниците ќе бидат без вода од 13:30 часот, па се до завршување на интервенцијата. 

Прочитајте и...  Над 26.000 новозаразени во Русија, 569 лица починаа - најмногу од почетокот на пандемијата

Поврзани вести

Јан Коп: Прашањето не е дали ќе има меѓувладина конференција, туку кога?

Слободен печат

Бучковски: Нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер

Слободен печат

Полјаците го исклучија на градското светло, револтирани од политиките на премиерот Моравиецки

Дамјан Варошлија

Пандемијата продолжува да го ниша здравствениот систем во земјава

Лавров: Тешко дека ќе ги повлечеме мировните сили од Транснистрија

Слободен печат

Џулијани побарал предвремено помилување од Трамп

Слободен печат

Остави Коментар