Без вода дел од Бутел

Без вода/ Фото: Архива на „Слободен печат“

Поради уличен дефект на водоводна инсталација, денеска без вода ќе бидат корисниците на дел од ул.„Никола Петров” во населба Бутел.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до санирање на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Видео на денот