Без вода дел од Аеродром

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Поради дефект на приклучна цевка денеска од 10 часот без вода ќе бидат дел од жителите на улицата „Фрањо Клуз бб”, дел од улицата „Бојмија” и булеварот „Јане Сандански” висока зона, како и дел од „Методија Ш. Шарло“. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.

Од Регионалниот центар за управување со кризи информираат дека од 8.30 часот без вода се и дел од корисниците на улицата „376 бр.81″.

Извор: МИА

Без струја утре дел од Аеродром, Карпош и Кисела Вода

Видео на денот