7 C
Скопје

Без вода бул. „Македонска Косовска Бригада” и касарна Илинден

Без вода изутрина од 9:00 часот се корисниците од бул. „Македонска Косовска Бригада” крак 10 ,ТГЦ ПОИНТ и касарна Илинден.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 250мм на бул. „Македонска Косовоска Бригада” крак 10 во населбата Шуто Оризари.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Пописот е политички што се гледа и во правото на вето доколку резултатите не испаднат како што се договорени

Поврзани вести

Со одлука на Путин: Мексико ќе добие 24 милиони дози од руската вакцина „Спутник V“

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Гувернерот на англиската Банка: Криптовалутите веројатно нема да потраат

Слободен печат

Поранешниот претседател на САД може да здивне: Врховниот суд отфрли две тужби против Трамп

Слободен печат

Остави Коментар