БЕЗ ВЕЖБАЊЕ: Трикови за рамен стомак

Многу луѓе, иако имаат витка става, имаат проблем со создавање масни наслаги на стомакот. Дури и кога немаат многу сало, изгледаат округло, а виновник за тоа е надуеноста.

Има спас и од тоа, особено ако малку повеќе се поведе внимание на исхраната и на одредени навики.

Овие триковиа ќе ви помогнат да ја намалите надуеноста и кои ќе направат вашиот стомак да изгледа рамен.

Внесете пробиотици во исхраната за цревните бактерии да бидат во рамнотежа.

Намалете го внесувањето на сол и вишокот течности набрзо ќе излезе од телото, а вие ќе почувствувате големо олеснување.

Не јадете со отворена уста бидејќи на то начин „голтате“ воздух, а тоа предизвикува надуеност. Трудете се да јадете побавно.

Прочитајте и...  Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Избегнувајте одредени намирници како грав, кромид, брокула и зелка, кои поттикнуваат создавање гасови во цревата.

Ѓумбирот и нането прават чудо за варењето, нането ги намалува гасовите и грчевите, а ѓумбирот помага при мачнини.

Почесто јадете ананас, на тој начин ќе овозможите подобра работа на системот за варење

Исправете се додека јадете – Обидете се правилното држење да го воведете при секојдневната исхрана. Овој трик помага стомакот да ви изгледа порамно.

Прочитај повеќе

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат