Без струја утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Аеродром и Карпош, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Марко Орешковиќ”, Општина Кисела Вода.

Во периодот од 08:00 до 09:30 часот без струја ќе останат корисниците од ресторанот „Интермецо”, карате клубот „Работнички”, пералните за возила на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов” броевите: 70, 75, 77, 79, Општина Центар.

Во периодот од 08:00 до 18:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од Стопанските и нестопанските објекти од семафорите во Пинтија до мостот на влез во Драчево, сите компании и бензиски пумпи од тој дел ќе бидат со повремени прекини во тој период, Општина Кисела Вода.

Прочитајте и...  Пратениците ги изгласа измените на законите за основно и средно образование

Во периодот од 08:30 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците во зградата на КЈУБИ, Општина Центар.

Во периодот од 08:00 до 10:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од улицата 1611, Општина Аеродром.

Во периодот од 13:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од булеварот „Трета Македонска Бригада”, делот кај подулицата со бр.3, Општина Аеродром.

Во периодот од 09:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „Хелсиншка” околу броевите11 и 13, улицата „Ташкентска” околу броевите 20 и 22, Општина Карпош.

Прочитај повеќе

„Протекоа“ документи за газдата на Челзи: Абрамович донирал на израелска група која гради населби на палестинска територија

Слободен печат

Ни претстои викенд со поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Слободен печат

Рот со порака до Британците: Драги пријатели во Лондон, престанете со игрите, времето истекува

Слободен печат

Сноуден го прекршил договорот за доверливост со НСА, американската Влада ќе му земе пет милиони долари

Слободен печат

Филипче: Нашата држава постигна значителен напредок во дијагностицирање на деменциите

Слободен печат

Ќе се олеснуваат условите за водење бизнис и отворање фирми

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бектеши: Главна цел е да го подигнеме животниот стандард на нашите граѓани на ниво на европските развени земји

Слободен печат

Деветчлено семејство бара помош за обнова на куќата што изгоре во пожар

Слободен печат

Одложено судењето за браќањата Усеини, братот на Нефи префрлен на клиника поради покачен притисок

Слободен печат

Годишно десетина велосипедисти го губат животот во сообраќајки во државава

Слободен печат

Заев: Просечната плата продолжува да расте и во услови на здравствено-економска криза

Слободен печат

Попладне пристигнува есента

Слободен печат