19.8 C
Скопје

Без струја утре неколку улици во Карпош, Ѓорче Петров, Студеничани, Аеродром, Зелениково, Петровец и Чаир

Поради технички зафати во електросистемот на Град Скопје утре без електрична енергија ќе останат неколку улици во Карпош, Ѓорче Петров, Студеничани, Аеродром, Зелениково, Петровец и Чаир.

ЕВН Македонија АД информира дека утре во период од 9.00 до 12.00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците „Блажо Биринчето”, „Франц Розман”, „Петар Шаулев” и улица „Франц Месенел”, во општина Карпош.

Во период од 8.5 до 11.00 часот без електрична енергија ќе биде дел од улицата „Лука Геров” од број 33 до 34, непарните броеви и околните згради. Во период од 12.10 до 14.00 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улица „Лука Геров” број 13 и број 15 и околните згради во општина Ѓорче Петров.

Без струја утре ќе останат дел од корисниците во село Морани, после каналот за патот кон Зелениково. Корисниците ќе бидат без електрична енергија од 08:30 до 14:00 часот.

Од 9.00 до 15.00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Леринска”, „Стрезово” и дел од улицата „Козле” во општина Карпош.

Корисниците на дел од улица „Тодор Чангов” подулица број 52 во општина Аеродром ќе останат без струја во период од 10.00 до 11.00 часот.

Во периодот од 9.00 до 10.00 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од село Орешани улица 7, во општина Зелениково.

Без струја утре ќе останат корисниците од селата Чифлик, Дивље, Живиње, Сушица, Средни, Долно и Горно Коњари во општина Петровец. Корисниците ќе бидат без електрична енергија во период од 11.30 до 14.00 часот.

Корисниците од улиците „Ѓорѓи Поп Христов”, „Благоја Паровиќ” „Никола Малешевски” и улица „Роналд Реган” во општина Чаир ќе останат без елекрична енергија во период од 8.30 до 15.00 часот.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар