Без струја утре ќе останат делови од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште, Илинден и Студеничани

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Без струја утре од 8:30 до 15:30 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „8″ и „9″ во населбата Илинден.

Во периодот од 8:30 до 15:30 часот утре без струја ќе бидат корисниците од село Нова Брезница и Сателитскиот Центар – Нова Брезница и Ловиштето – Јасен, Општина Сопиште.

Без снабдување со струја утре од 9:00 до 13:00 часот ќе бидат корисниците од улицата „7″ во село Батинци, а од 9:00 до 16:00 часот корисниците од улицата „Христо Татарчев” од бр. 204 до бр. 228.

Во периодот од 11:00 до 14:00 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Симеон Кавракиров”, дел од улицата „Вангел Тодоровски” и дел од улицата „Коста Новаковиќ”, Општина Аеродром.

Прочитајте и...  Полицијата ќе ја зајакне контролата на спроведување на владините одлуки за заштита на здравјето и животот на граѓаните

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Прочитај повеќе

Спасовски: Со Филтер станицата во Карбинци се става крај на снабдување на населението со вода за пиење преку локални бунари

Слободен печат

Италија: Разбиена мафијашка мрежа, со измами пренасочувале пари од еврофондови

Слободен печат

ЕК: Разумно е да се размислува за избори, не може вечно да има техничка влада

МИА Агенција

Дескоска: Ако не се продолжи вонредната состојба, изборите се на 21 јуни, тоа го предвидува и Уставот и уредбата

Слободен печат

Трамп со декрет ќе ја ограничи заштитата од одговорност на социјалните мрежи

Слободен печат

Американски воени авиони утре ќе летаат долж реката Вардар за да го поздрават нашето членство во НАТО

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Истражување на EY: Франција водечка европска дестинација за нови странски инвестиции

Слободен печат

Тачи како доказ за бизнисот со дрога на „Курти и неговата група” го даде ова ВИДЕО

МИА Агенција

Шекеринска: Армијата беспрекорно ги извршува задачите во справувањето со пандемијата, затоа е НАТО Армија

Слободен печат

Си-Ен-Ен: Разорен биланс од пандемијата во САД

Слободен печат

Советот за безбедност в сабота ќе одлучува за вонредната состојба

Слободен печат

Реструктурирања во „Нисан мотор“, се затвора фабриката во Барселона

Слободен печат