Без струја утре делови од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар, Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар, Гази Баба и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 9 до 12 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од ул. 6 во село Бардовци, Општина Центар.

Во периодот од 9 до 12 часот без струја ќе останат корисниците од бул. „11 Октомври” бр. 6, Општина Центар.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. 5 во село Јурумлери, дел од ул. 6 во село Јурумлери, фирмата „Коки Д Компани” и околните улици до трафостаницата во истото село, Општина Гази Баба.

Во периодот од 09:00 до 13:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Кичевска”, „Ибе Паликуќа” и „Зендел Ајдини”, Општина Ѓорче Петров.

Прочитајте и...  Огненовски од Демократи: Да се врати украденото од народот и да се донесе една изборна единица

Во периодот од 08:15 до 15:45 без струја ќе бидат корисниците од ул. „Никола Киров Мајски” броевите 7а, 9, 11, 13 и зграда 55, ул. „Париска Комуна” зграда бр, 99 и ул. „Благоја Стефковски” зграда бр. 55, Општина Гази Баба.

Прочитај повеќе

Јеремиќ: Сојузот за Србија нема да ги преземе протестите

Слободен печат

Заев на 24 Анализа: Заедно со порастот на платите ќе стимулираме и пораст на продуктивноста

Слободен печат

УНЕСКО жали поради одлуката на турските власти за Света Софија

Слободен печат

Спасовски: Правда е да не ве апсат со пиштол во уста како Љубе – и тоа никогаш повеќе нема да се случи!

Слободен печат

Шокантна снимка од ковид амбулантата во Крагуевац: Вака изгледаат по шестчасовна смена, работат со искинати чизми (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев: Заев и СДСМ жестоко ќе паднат, Николовски бега од мене и не сака да се соочиме на дуел

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лукаревска: Гласајте за бројот три, за повисоки пензии и плати, за развој и заедништво

Слободен печат

Нови протести во градовите низ Србија, новосаѓани тргнаа да го блокираат автопатот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мицкоски: На 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт предводена од СДСМ и Заев    

Слободен печат

Над 30.000 смртни случаи од Ковид-19 во Франција

МИА Агенција

Мицкоски: Ќе дадам сè од себе да ја сменам реалноста со штетните договори со Грција и Бугарија

Слободен печат

СЗО покрена кампања за откажување од пушењето

Слободен печат