Без струја утре делови од Кисела Вода, Сопиште и Чучер Сандево

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе остана неколку делови од општина Кисела Вода, Сопиште и Чучер Сандево.

– Од 08:00 до 13:00 часот, дел од нас. Пинтија. ( Општина Кисела Вода ). Од 08:30 до 12:30 часот, дел од с. Добри Дол. ( Општина Сопиште ). Од 09:00 до 14:00 часот, селата: Мирковци, Бањани, Горњани и Чучер – Сандево. ( Општина Чучер – Сандево ). Од 10:30 до 13:30 часот, дел од с. Долно Соње. ( Општина Сопиште ). Од 12:00 до 15:30 часот, ул. Благоја Гојан. ( Општина Сопиште ), соопштија од ЕВН.

Прочитајте и...  Здруженијата во Хрватска предупредуваат: Во болниците недостасуваат 4.500 медицински сестри и техничари

Прочитај повеќе

Царовска: Националната платформа ќе биде повеќе од добра замена за традиционалната настава

Михаило Донев

Невообичаено: Дождови, поплави и свлечишта и во Африка, се заканува глад (ВИДЕО)

Германската амбасадорка Холштајн за меморандумот на Бугарија: Билатералните проблеми да се решаваат билатерално

Слободен печат

Обвинителот Донев: Задоволен сум од конечната одлука на Врховниот суд

Лука Андреев

По 10.000 евра им земале на Балканци за фиктивен брак, уапсени Срби во Австрија

Слободен печат

Советничката на Пенс му врти грб на Трамп: Тој воопшто не се грижеше за пандемијата, само за изборите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прес-конференција на премиерот Заев и министерката Царовска за националната платформа за онлајн учење (ЖИВО)

Слободен печат

Тројца хрватски пратеници, осомничени се за проневера останаа без пратенички имунитет

Слободен печат

Анкета: Половина од Американците нема да се вакцинираат против Ковид-19

Слободен печат

Змејковски за „27 април“: Само еднаш присуствував на протестите „За заедничка Македонија“, со Ристовски и Јанакиески не сум имал контакт

Слободен печат

Мицотакис им најави дополнителни мерки на Грците

МИА Агенција

Владата на следната седница ќе ги разгледа барањата на мајките за продолжување на породилното отсуство