Без струја утре делови од Карпош и Аеродром

Без струја утре од 12:30 до 15 часот ќе бидат корисниците од улиците „Милан Марковиќ” од бр.8-18,.„Пијанец” од бр.2-14 и ул.„Леринска” од бр.2-14 во општина Карпош.

Прекин на снабдувањето со електрична енергија утре од девет до 11:30 часот ќе има кај делови од улиците „Љубин” и „Партенија Зографски”, основното училиште на ул.„Борис Сарафов” и објектитие во негова близина во општина Аеродром, најави Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Прочитајте и...  Дел од Пржино без вода

Прочитај повеќе

Филипче: До крајот на неделата ќе имаме подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава

Слободен печат

Курти се потпиша на петицијата која бара одржување на вонреди избори

Слободен печат

Жерновски ди Мицкоски: Замини си, за доброто на сите нас!

Слободен печат

Брисел бара дополнителен буџет за помош на сириските бегалци

Слободен печат

Хонгконг го усвои спорниот закон со кој се забранува навредување на кинеската химна

Слободен печат

Ангела Меркел ќе ја спасува и македонската економија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пленковиќ демантира дека извршил притисок врз Обвинителството

Слободен печат

ЕВН: Броилата се отчитуваат, а корисниците добиваат порамнети сметки

Слободен печат

Опадна продажбата во 19 – члениот монетарен блок

Слободен печат

Агатангел ги повикува верниците да се собираат во црквите

Мирослава Бурнс

Отфрлена кривичната против кумановскиот градоначалник и раководителот на ЦУК​

МИА Агенција

Кои се останатите полициски службеници во случајот со Флојд?

Слободен печат