18 C
Скопје

Без струја дел од Стопански Двор

Без струја денеска од 9.00 до 15.00 часот, ќе бидат корисниците на дел од населбата Стопански Двор околу Фабрика „Галафарм“, во Општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради веќе закажани технички зафати од ЕВН Македонија АД.

Поврзани вести

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

МИА Агенција

Груби: Ние направивме сè, редот е на ЕУ

МИА Агенција

Гир: Време е да се оди напред

Борисов: ЕУ е најдоброто место за живеење во светот

МИА Агенција

Второстепена комисија ќе разгледува зошто пациент кој е кислородно зависен со ковид добил само три дена боледување

Мирослава Бурнс

Остави Коментар