-2 C
Скопје

Без никакво предупредување, отворен лифт во катната гаража „Кресненско востание“

На социјалната мрежа Твитер, неколку корисници објавија фотографии кои сведочат голема неодговорност од страна на надлежните на катната гаража „Кресненско востание“.

Имено, се работи за лифт во еден од ходниците на гаражата, кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

За среќа, и покрај овој пропуст, до овој момент не дошло до поголема несреќа.

Прочитајте и...  СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Поврзани вести

Песков: Блокирањето на профилите на Трамп е лекција за целиот свет

Слободен печат

Хаварисаните возила во Центар ќе одат во старо железо

Навални од притвор повикува на протести: Не плашете се, излезете на улица, излезете за себе и за својата иднина

Слободен печат

Полициски час, задолжителна работа од дома, носење ФФП2 маски се дел од новите мерки во Германија

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

ЕУ со нова надеж за вакцини за земјите од Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар