17.8 C
Скопје

Без електрична енергија утре повеќе делови од Кисела Вода, Центар и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат неколку улици во општините Кисела Вода, Центар и Карпош, соопштија од ЕВН.

Од 8.00 до 14.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од делови од улиците: Томе Стефановски и Славка Димкова во нас. Драчево, (Општина Кисела Вода).

Од 8.00 до 15.00 часот, корисниците од дел од ул. 166, (Општина Центар), а од 8.30 до 10.30 часот, корисниците од делови од улиците: Иван Цанкар, Бела Краина и Франц Месеснел во населба Влае (Општина Карпош).

Од 9.00 до 13.00 часот, без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. Петар Поп Арсов бр. 40, (Општина Центар), од 9.15 до 13.30 часот, корисниците од ул. Радика, зграда број 1 и ул. Огражден, згради број 1, 2 и 3, (Општина Карпош), а од 11.30 до 14.30 часот, корисниците од дел од ул. Франц Прешерн (Општина Карпош), информират од ЕВН.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар