Без датум во мај Македонија ја чекаат црни датуми - Слободен печат

Без датум во мај Македонија ја чекаат црни датуми

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте за тоа што би значело уште едно одложување на преговорите со ЕУ, како и за предлогот на Владата за 19 амбасадори, од кои Османи се пофали дека 12 ќе бидат Албанци.

Прочитајте и за Блокираните измени на изборниот законик на тема – Една изборна единица, многу нервозни изјави.

Во продолжение, во утрешниот број ќе можете да прочитате и за вчерашната акција за чистење на Скопје – Бирократија во акција.

Во утрешниот број на весникот прочитајте ги и колумните на Џабир Дерала, како и ставот на Урсула Фон дер Лејен за „Европски зелен план“.

Прочитај повеќе

Нов повик за доброволно служење воен рок во Црна Гора

Слободен печат

За што зборувале Путин и Тилерсон пред почетокот на мандатот на Трамп?

Слободен печат

Хиподром попладнево без вода

Слободен печат

Иран: Маскирани напаѓачи убија соработник на ликвидираниот генерал Сулејмани

МИА Агенција

Се самозапали 40-годишен маж од Кочани

МИА Агенција

Спасовски: Ќе спроведеме и организираме фер и демократски избори

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Мицотакис: Земјата доби претседателка која ги обединува сите Грци

Слободен печат

Просечната нето-плата во ноември се зголеми за 61 денар

Слободен печат

За што се договорија Белград и Приштина со потпишувањето на документот за авиолинијата?

Слободен печат

Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава

Слободен печат

Спасовски: Ги поништивме одлуките на Мизрахи затоа што се незаконски

Слободен печат

Гренел ова недела ќе ги посети Приштина и Белград

Слободен печат