Без датум во мај Македонија ја чекаат црни датуми

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте за тоа што би значело уште едно одложување на преговорите со ЕУ, како и за предлогот на Владата за 19 амбасадори, од кои Османи се пофали дека 12 ќе бидат Албанци.

Прочитајте и за Блокираните измени на изборниот законик на тема – Една изборна единица, многу нервозни изјави.

Во продолжение, во утрешниот број ќе можете да прочитате и за вчерашната акција за чистење на Скопје – Бирократија во акција.

Во утрешниот број на весникот прочитајте ги и колумните на Џабир Дерала, како и ставот на Урсула Фон дер Лејен за „Европски зелен план“.

Прочитајте и...  Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат