БЕСНЕЕ ВОЈНА, ЛУЃЕТО ВО ПАНИКА: Израел со ракети го нападна Дамаск (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

БЕСНЕЕ ВОЈНА, ЛУЃЕТО ВО ПАНИКА: Израел со ракети го нападна Дамаск (ВИДЕО)

Сириската против воздушна одбрана соборила неколку ракети кои се испалени на Дамаск од територијата која ја контролира Израел, извести сириската државна телевизија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close