Бесими именуван за гувернер на Македонија во Европската банка за обнова и развој

Министерот за финансии Фатмир Бесими е именуван за гувернер на Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој.

Одлуката е донесена на денешната владина седница.

„Со денот на влегувањето во сила на оваа одлука, престанува да важи Одлуката за именување на гувернер на Република Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој од 10 септември 2019 година“, информираат од владината прес- служба.

Прочитајте и...  Им побара да стават маски, брутално го избодеа - две сестри обвинети за обид за убиство

Поврзани вести

Не е лошо ако ви паднат антителата за коронавирус велат британските експерти. Финтата е во мемориските клетки

Илинка Иљоска

Европа денеска надмина 10 милиони случаи на коронавирус

Слободен печат

Дизниленд во Париз од вечерва повторно ќе биде затворен

Слободен печат

Повторно четирицифрен број новозаразени во Грција, уште три градови во мини карантин

Илинка Иљоска

ММФ: Владата во Лондон треба да продолжи да ги поддржува малите компании и да ги штити работниците

Илинка Иљоска

Делови од Аеродром и Кисела вода вечерва ќе останат без вода

Слободен печат

Остави Коментар