Беше најпозната пејачка во Југославија и заработуваше милиони! Денеска живее на село, далеку од сите (ФОТО)

На времето беше една од најпознатите пејачки во Југославија. Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите години изгради вила во селото Букуљ каде го поминува слободното време далеку од градскиот метеж.

Иако Весна има неколку станови во Белград пејачката најубаво се чувствува во оваа нејзин рај.

Фото: Инстаграм

Таа во својата вила има голем двор, како и помала куќа каде живеат луѓето кои ја чуваат нејзината куќа додека пејачката не е во вилата.

Фото: Принтскрин

Весна во 2013 година ги отвори вратите од својот дом за екипата на „Амиџи Шоу“ и ги покажа сите свои тајни од истиот.

Фото: Принтскрин

Ова е една селска куќа, ја градеше еден архитект со кого успеавме да направиме топол дом. Мојата слава во тоа време и умор ме натераа да направам голема куќа за да се одморам во неа, рече во емисијата пејачката.

 

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат