Беше љубовница на Кристијано Роналдо, а сега е сопственичка на фудбалски клуб: Поранешната плејбој-зајачица ги почасти фановите! (ВИДЕО)

Се пофали како успеа да го вовлече Кристијано Роналдо во кревет, а сега во фудбалот – отиде чекор подалеку.

Поранешната зајачица на Плејбој, Даниела Чавез стана сопственик на фудбалски клуб.

Таа го купи мнозинството од акциите на чилеанскиот третолигаш Ранкагуа Сур, чиј е огромен фан.

Официјално, таа стана мнозински акционер на крајот на јули, а сега, кога нејзиниот клуб тргнува во натпреварувачки предизвици, таа најавува напад не само во вториот, туку, како што пренесува „Вечерен лист“, во првата лига на Чиле.

View this post on Instagram

Daniella Chávez

A post shared by Daniella Chávez (@daniellachavezofficial) on

Она што е особено интересно е што атрактивната Чавез се реши да ги почести симпатизерите на Ранга на почетокот на новата сезона и тоа не било како.

Одлучи да се снима на прилично провокативен начин, велејќи „За фановите“:

View this post on Instagram

Cuenta privada @daniella.chavezc 👸🏼

A post shared by Daniella Chávez (@daniellachavezofficial) on

Се најде во фудбалското „јавно внимание“ пред пет години, кога Кристијано Роналдо се забавуваше со Ирина Шајк, а таа тврдеше дека спиела со португалскиот ас.

Даниела Чавез ја следат повеќе од 13 милиони луѓе на Инстаграм, а може и да видите зошто.

Прочитајте и...  Корона љубов: Се запознаа преку Интернет, а сега заедно патуваат низ светот

Поврзани вести

Корона љубов: Се запознаа преку Интернет, а сега заедно патуваат низ светот

Слободен Печат

Едноставни грешки што можат да го уништат јадењето

Слободен печат

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат

Џеф Бриџис откри дека има рак: „Болеста е сериозна, но прогнозите се добри“

Слободен печат

ВИДЕО: Колкава е опасноста да се заразите со корона кога седите на иста маса со заболен од ковид-19?

Слободен Печат

„Номен ест омен“: Се викате Ана или Александар или имате блиски со овие имиња? Прочитајте го значењето

Слободен печат

Остави Коментар