Берлускони повторно хоспитализиран, пренесен во болницата во Милано

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони/ Фото: EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони синоќа бил примен во болницата Сан Рафаело во Милано, пренесува Ројтерс.

Изворите не наведуваат во каква состојба се наоѓа Берлускони моментално.

Берлускони (84) по последнава година неколку пати беше примен и пуштен од болниците откако беше заразен со коронавирусот. Тој за претходните инфекции изјави дека биле „најопасниот предизвик“ во неговиот живот.

Тој во мај годинава 5 дена беше хоспитализиран во истата болница Сан Рафаело.

Силвио Берлускони е тешко болен

Видео на денот