„Берлинго“ повреди тракторист - Слободен печат

„Берлинго“ повреди тракторист

Во близина на место викано „Ѓубриште“ во Велес, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен берлинго“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(52) од Неготино и трактор со велешки регистарски ознаки, управуван од К.Т. (83) од Велес. Во незгодата возачот на тракторот К.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес.

Прочитајте и...  Откриен крадецот што „оперираше" низ Охрид

Прочитај повеќе

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен печат

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен печат

Откриен крадецот што „оперираше” низ Охрид

Поднесено обвинение против дваесетгодишник за шест кражби во Скопје

Слободен печат

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат

Остави Коментар

one + 1 =

Прочитај повеќе

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат