Бергоми: Интер треба веднаш да го ангажира Пол Погба

Во натпреварувачката сезона 2019/2020 францускиот интернационалец во дресот на Манчестер јунајтед запиша осум натпревари и две асистенции

Како што пренесува „Ла Гаѕета дело спорт“, „неро-аѕурите“ го посакуваат потписот на Пол Погба (27). Изворот вели дека тренерот на Интер не е импресиониран од настапите на зимското засилување Кристијан Ериксен.

Клубот од „Џузепе Меаца“ е финансиски подготвен да го плати обесштетувањето, но воедно ќе побара од Погба да ја намали платата.

Во натпреварувачката сезона 2019/2020 францускиот интернационалец во дресот на Манчестер јунајтед запиша осум натпревари и две асистенции

Овој играч го пропушти најголемиот дел од сезоната поради проблеми со глуждот. Според „Трансфермаркт“ неговата вредност се проценува на 80 милиони евра.

И легендарниот дефанзивец на Интер, Џузепе Бергоми смета дека клубот треба да се обиде да го ангажира членот на „црвените ѓаволи“.

Прочитајте и...  НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Доколку имаат економска сила, треба веднаш да го ангажираат. Да, не блескаше изминатите неколку сезони, но тој има квалитет да игра одличен фудбал. Не му треба посебно да се адаптира, веднаш може да направи разлика на теренот. Покрај техничките способности и со својата физичка форма, и натаму би доминирал во Серија А – рече Бергоми.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат