Бензинска пумпа бесплатно точи гориво, под еден услов! (ФОТО)

Добриот маркетинг е повеќе од половина завршена работа. Сите сме сведоци дека без добра и впечатлива реклама нема ништо. Некогаш иницијалната желба е во целосна спротивност со пораката на маркетинг кампањата, како во овој случај.

Бензинска пумпа во Русија имала идеја горивото да биде бесплатно за сите оние што ќе го точат во долна облека. Целта била жените да се соблечат и да привлечат купувачи. Но, жените не паднале на оваа провокација.

Наместо разголени девојки кои точат бензин, бензинската пумпа е преполна со мажи кои ги позајмиле костимите за капење и долната облека од своите партнерки или можеби дури и ги купиле.

Едно е сигурно – маркетинг кампањата успеала без оглед која ѝ била целта, а жените и другите минувачи барем можат да стојат покрај пумпата и слатко да се изнасмеат.

Na Olvi benzinskoj pumpi u Samari u RUSIJI došli su do čudne marketinške ideje – Besplatno gorivo za sve koji gorivo…

Publiée par Dragan Gulic sur Jeudi 14 novembre 2019

Прочитајте и...  Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Прочитај повеќе

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 8 јули: Го гледате животот со оптимизам

Слободен печат

Виц на денот – Натприродни способности

Слободен печат

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат