Бен Афлек ни заштитната маска не го спречува да пуши

profimedia

Холивудскиот глумец Бен Афлек има проблем со пороците. Неодамна се откажа од алкохолот, но од цигарите не може. Тоје страствен пушач, а ни коронавирусот не го натера да се откаже од овој порок.

Profimedia

Глумецот е насликан на улиците на Лос Анџелес во опуштено изадание, а на фотографиите се гледа дека маската не го спречила да запали цигара среде улица.

Профимедиа

На лицето имал заштитна маска која ја потргнал од устата и ја навлекол преку носот за да може да пуши.

Profimedia

Афлек е во врска со кубанско-шпанската глумица Ана Селија де Армас Касо (31). Зад себе има пропаднат брак со глумицата Џенифер гарнер, со која има три деца.

Видео на денот