Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Младиот фудбалер постигна гол кој најверојатно ќе го памети целиот живот.

Во рамките на 17. коло од првата белоурска лига Смолевичи со 3:1 го совлада Ислоч,а покрај домашнио голман најголеми заслуги за триумфот има Владислав Лошкин.Младиот 18-годишен напаѓач постигна два гола, а вториот претставува вистинско ремек дело.

Лошкин на прими топката надвор од противничкиот шеснаесетник од лева страна, влезе во него и потоа со серија дриблизни успеа да помине четворица противнички играчи пред да постигне гол.

Вистинското ремек дело на Лошкин може да го погледнете на овој ЛИНК.

Прочитајте и...  Тихановскаја ја напушти Белорусија: Главната противничка на Лукашенко е „на безбедно“ во Литванија

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат