Белите мантили на удар – и буквално: Сè почести физички напади врз здравствените работници

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Заев верува во решение прифатливо и за Македонија и за Бугарија – Гоце нема да не дeли, ќе најдеме чаре!

– Четврт економски пакет за помош на стопанството – 470 милиони евра за најпогодените сектори и граѓани

– Образование – Националната платформа достапна за учениците и за родителите

– Белите мантили на удар – и буквално – Сè почести физички напади врз здравствените работници

– Се „крчка“ нов Закон за работни односи – Работењето од дома и од далечина ќе се канализираат

– Од 1 октомври – За едни редовен, за други нов грејс-период за отплата на кредитите

– Родителите револтирани – Учениците повторно ќе учат од „партал“ учебници

Прочитајте и...  И во Штип алармантно: На Инфективно слободни само 2 кревети, заразени наставнички и воспитувачки

– Трибина – Колумни од Срѓан Ивановиќ, Биљана Секуловска, Атанас Вангелов, Бранимир Јовановиќ, Атанас Костовски.

– Пленковиќ на Генрално собрание на ООН: Време е за ревидирање на Дејтонскиот договор

– Пандемија – Милион жртви од ковид-19 на „половина пат“ до вакцинате

– Во овој број и посебен прилог за енигматика на осум страници – Енигмо, занимливости од

Поврзани вести

Велес ќе гради социјална зграда за ранливите семејства од градот

Слободен печат

Втор ден по ред без починат од Ковид-19 на Косово: Во последните 24 часа се пријавени 159 позитивни случаи

Слободен печат

Ќе се воспостави Центар за згрижување на повредени и запленети диви животни

Слободен печат

Поради дојава за поставена бомба: Евакуирана железничката станица во Лион

Слободен печат

Институт СНАП: Зголемена употребата на психоактивни супстанци во Италија по карантинот

Слободен печат

Заев: Подготвени да ја исполниме нашата ЕУ агенда, нема да дозволиме причини за нови одлагања (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар