Бели гаќи и црвени влечки-идеален моден аутфит во трговски центар во Сплит

Во трговски центар во Сплит, утрово бил забележан маж облечен во проѕирни гаќи кој рагледувал накит со своите пријатели, пишува Јутарњи.хр.

Необична глетка на маж кој бил облечен повеќе од лежерно ги запрепасти жителите на Сплит, на себе носел бела маичка и како што на изглед се чини обични бели гаќи од проѕирен материјал со голема буква „К“ и црвени влечки.

Фото: Јутарни.хр

Непознато е дали некој од шопинг центарот реагирал, бидејќи ваков аутфит не е примерен во такви објекти.

Прочитајте и...  Мицкоски: Лидија Димова не е зрела за оставка, туку е зрела за кривична одговорност

Поврзани вести

Исламисти ослободија 900 осуденици од затвор во ДР Конго

Илинка Иљоска

Заев: Бугарија не бара промена на Уставот

Михаило Донев

Словенија би можела да испрати војска на границата со Хрватска

Илинка Иљоска

Хоти ги започнува процедурите за отворање на амбасадата во Израел

Илинка Иљоска

Училиштата се известени за начинот на оценување, првите оценки до 20 ноември

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на премиерот Заев по научната конференција за македонскиот јазик

Слободен печат

Остави Коментар