18 C
Скопје

Бели гаќи и црвени влечки-идеален моден аутфит во трговски центар во Сплит

Во трговски центар во Сплит, утрово бил забележан маж облечен во проѕирни гаќи кој рагледувал накит со своите пријатели, пишува Јутарњи.хр.

Необична глетка на маж кој бил облечен повеќе од лежерно ги запрепасти жителите на Сплит, на себе носел бела маичка и како што на изглед се чини обични бели гаќи од проѕирен материјал со голема буква „К“ и црвени влечки.

Фото: Јутарни.хр

Непознато е дали некој од шопинг центарот реагирал, бидејќи ваков аутфит не е примерен во такви објекти.

Поврзани вести

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

Откриена е позадината на големата израелска акција: „Веста за инвазијата беше стапица“

Ерменија побара воена помош од Русија поради тензиите со Азербејџан

Горан Наумовски

Словенија го постави израелското знаме на зградата на Владата

Горан Наумовски

Поранешен припадник на зелените беретки во САД осуден за шпионажа во полза на Русија 

МИА Агенција

По труењето во Куманово мајонезот ќе се исфрли од градинките, на децата ќе им се сервира поздрава храна

Слободен печат

Остави Коментар