Белградското вечно дерби за „црно-белите“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Белградското вечно дерби за „црно-белите“ (ВИДЕО)

Екипата на Партизан со 2:0 ја победи Црвена Звезда во 161-то  белградско вечно дерби кое се играше во рамките на 9. коло во српската Суперлига.

Головите за Партизан ги постигнаа Сејдуба Сума во 83. минута од натпреварот и Зоран Тошиќ во судиското продолжение.

Прочитај повеќе

Канзас и Сан Франциско ќе играат во 54. издание на Супер Боул

Слободен печат

Професорот е искрен: Арсенал ја загуби душата

Слободен печат

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимилионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − nine =

Прочитај повеќе

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат