БЕЛГРАДСКА ДОКТОРКА ПРОГОВОРИ ЗА УЖАСОТ: „Црна ружа“ ми го одзеде детето - Слободен печат

БЕЛГРАДСКА ДОКТОРКА ПРОГОВОРИ ЗА УЖАСОТ: „Црна ружа“ ми го одзеде детето

Докторката Мирјана Томовиќ, невропсихијатар на Воено-медицинската академија ја разоткри сектата „Црна ружа“.

Таа откри како тие во 2002 го убиле нејзиниот 17-годишен син, а нејзе и местеле афери и се обиделе да ја уништат со нејзино апсење и суспендирање од Академијата.

По цели 10 години пекол таа со крената глава се враќа на ВМА, а конечно прозборе и за својот мртов син кој во 2002 бил пронајден со прострелна рана во челото, а околу него имало сатанистички знаци.

Таа целиот терор го издржала за да може еден ден гласно да ја каже целата вистина, пишува Еспресо.рс.

„Кога ме притворија, помладиот син имаше 11 години. Првата помисла ми беше дека е сам и дека може да стане жртва. За мртвиот син се пишуваше дека бил повторувач и наркоман, но тој беше одличен ученик и кошаркар. По третиот клас во гимназијата требаше да го пратам кај вујко му во Канада и да го исчистам од сите лаги“, вели таа.

Прочитајте и...  Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Остатокот од оваа потресна исповед прочитајте го тука.

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + 15 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат