БЕЛГРАД ПОД ВОДА: Дождовите предизвикаа вистински хаос (ВИДЕО)

Попладнево дождови и грмотевици имавме и во нашиот главен град, меѓутоа вистинско невреме го зафати Белград и за кратко време паднала огромна количина на дожд, пренесува Курир.рс.

Градските улици за многу кратко време се наполниле со вода, бидејќи канализацијата не можела да ја издржи надојдената вода.

Погледнете ги видеата:

Прочитајте и...  Мијалков, Беџети, Џафери и Алексовски пристигнаа во Кривичен (ФОТО)

Прочитај повеќе

Како Ковид-19 ги надмина еболата, САРС и МЕРС: Заразени се повеќе од 82 илјади луѓе во светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Пенс назначи национален координатор за борба со коронавирусот

Слободен печат

Универзитети од САД ги враќаат студентите од Италија поради коронавирусот

Слободен печат

Брнабиќ за продажбата на српската Комерцијална банка: Цената која ја добивме е над горниот ранг

Слободен печат

Франција: Бројот на заразени од коронавирус се зголеми на 38 лица

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО БЕГСТВО ВО САД: Со едноставна измама се справил со стражарите и излегол од затвор без никаков проблем

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прв случај на коронавирус во Северна Ирска

МИА Агенција

Со антивирусна експериментална терапија од коронавирус излечени три лица во Италија

Слободен печат

Може ли Полска економски да ја достигне Германија и кога?

Слободен печат

Одмерувањето на силите започна: Џонсон претстави стратегија која воопшто нема да ѝ се допадне на ЕУ

Слободен печат

Харадинај: Измамникот Курти ѝ се предаде на Србија

МИА Агенција

Уште тројца починати од коронавирус во Италија, вкупно 17

МИА Агенција