Бектеши во работна посета во Тирана - Слободен печат

Бектеши во работна посета во Тирана

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе престојува во еднодневна посета на Република Албанија.

Бектеши во Тирана ќе има работен состанок со министерката за економија и финансии на Република Албанија, Анила Денај и со министерот за внатрешни работи на Република Албанија, Сандер Лешај.

Како што информираат од Министерството за економија, тема на средбите ќе биде воведување заеднички контроли со едно застанување на патниот граничен премин Ќафасан-Кафатане.

Прочитај повеќе

Демонстрации во Јордан против увозот на гас од Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уапсени две лица што се обиделе да продадат 12 милијарди лозинки

Слободен печат

Тактиката на Макрон за „исцрпување“ на демонстрантите дава резултати?

Слободен печат

Се појави нов мистериозен вирус – американските власти ги прегледуваат патниците од Кина на аеродромите

Слободен Печат

Секојдневните потреби го натерале прачовекот добро да го запознае морското дно

Слободен печат

Харадинај оди во Хаг

Слободен Печат

Остави Коментар

twelve − 9 =

Прочитај повеќе

Курти сѐ уште е оптимист дека ќе има договор за формирање влада на Косово

Слободен печат

Бразил: Сменет министерот кој во говор го цитираше Јозеф Гебелс

Слободен печат

Поголема група мигранти од Средна Америка се движат кон САД

Слободен Печат

Ирански генерал доби санкции од САД

Слободен Печат

Ликвидација во Белград: Застрелан маж додека со сопругата го чекал детето пред училиште

Слободен печат

Словенија повлече шест и пол тони унгарско мисиркино месо поради птичји грип

Слободен Печат