Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Министерот за економија, Крешник Бектеши, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, посочува дека ДУИ ќе има црвени линии со кого ќе формира владина коалиција.

Според него, оваа партија нема да формира коалиција со ниеден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и Законот за јазиците.

Прочитајте и...  Понеделник втор ден Велигден, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Прочитај повеќе

КСС: Во знак на солидарност за работниците кои добија откази, државата да се откаже од режиски трошоци

Слободен печат

Контактите на децата со родителите да се одржуваат во договор меѓу двајцата родители

Слободен печат

Над 687.000 заразени од коронавирус во Европа, повеќе од 62.000 лица починаа

Слободен печат

СЗО: Многу добро да се размисли пред да започне ублажувањето на мерките

Слободен печат

„Емерџинг Јуроп”: Придобивки на С. Македонија од членството во НАТО Алијансата

Слободен печат

Османи: Oд оваа криза да излеземе уште посилни

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Владата почнува информативни видеосесии КОВИД-19, прашања и одговори

Горан Наумовски

Плунката може да содржи еден од симптомите на коронавирусот: На која боја на слузот треба да обратите внимание?

Слободен печат

„Космонаутот“ кој зема брисеви за коронавирус: Сите ни велат, чувајте се! (ФОТО+ВИДЕО)

Мирослава Бурнс

КОВИД – 19 го менува светот што го познававме до сега

Слободен печат

Град Скопје нема да постапува по опомените за данок на имот и фирмарина за 2019

Слободен печат

Понеделник втор ден Велигден, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Слободен печат