Бекот на Ливерпул призна дека топката го погоди во раката - Слободен печат

Бекот на Ливерпул призна дека топката го погоди во раката

Екипата на Ливерпул ја оствари најголемата и најважната победа сезонава во Премиер лигата, откако со 3:1 беше поуспешна од актуелниот шампион Манчестер сити.

Сепак, долго ќе се зборува за дербито во Премиер лигата, но не поради играта и резултатот туку поради судиските одлуки кои директно влијаеја на резултатот. Во два наврати дефанзивецот на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд играше со рака во сопствениот шеснаесетник но главниот судија  Мајкл Оливер и неговите асистенти во ВАР просторијата не се огласија.

По првото играње со рака, Ливерпул веќе в следниот напад постигна гол, додека во вториот случај, Ливерпул имаше водство од 3:0.

– Со причина постои ВАР. Мислам дека топката ме погоди во раката, но мислам дека прво го погоди и Бернардо Силва – изјави Александер-Арнолд кој не сакаше да зборува за втората ситуација.

Прочитајте и...  Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Очекувано, по средбата разочаран од судиите беше менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.

– Одигравме добро н На овој стадион, во ваква атмсофера, против најдобриот тим во Европа и се покажавме во одлично светло. Горд сум на мојот тим повеќе од било кога. Не сакам да зборувам за одлуките на судиите, тоа е до нив. Знаеме дека тимовите овде играат тешко поради големата почит кон „Енфилд“.Имаме уште седум месеци до крајот на првенството. Доколку Ливерпул дојде до титулата, јас ќе бидам првиот што ќе им честита – изјави Гвардиола.

Прочитај повеќе

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × three =

Прочитај повеќе

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат