Бекер остро по Кирјос: Треба да замолчи, се претвори во звучник

Поранешниот грен слем шампион, Борис Бекер повторно го коментира однесувањето на австралискиот тенисер, Ник Кирјос.

Ник Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот се претвори во дежурен критичар на своите колеги.

Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?

Први на удар на Кирјос се Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, но за време на пандемијата и случувањата со „Адриа тур“, на пик го зеде српскиот тенисер и постојано упатуваше критики. Истото се случи и по дисквалификацијата на Ѓоковиќ од УС опен.

Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)

Потоа Кирјос го нападна двојниот полуфиналист од УС Опен, Пабло Карењо Буста за кого смета дека „нема да биде во топ 50 доколку не се игра на земјени терени“, иако најдобрите резултати на Шпанецот се на бетонска подлога.

Прочитајте и...  Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ и грен слем шампион, Борис Бекер, му порача на Кирјос да замолчи.
Ник Кирјос едноставно треба да замолчи. Тој се претвори во звучник. Ги критикува останатите тенисери, а тој ништо не прави. Не познавам ниту еден таков спортист – изјави Бекер.

Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

 

Поврзани вести

Гигс: На првата средба со тренерот добив тупаница во стомак

Слободен печат

Изненадување, Реал Мадрид сака да го „ограби“ европскиот шампион

Слободен печат

Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Слободен печат

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Слободен печат

Урнебесен одговор на италијански лекар на коментарот на Роналдо за коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Почина една од најголемите легенди на Динамо Загреб, Славен Замбата

Слободен печат

Остави Коментар