-2 C
Скопје

Бекер ги предупредува тенисерите: Критиките дополнително го мотивираат Ѓоковиќ

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ги предупреди играчите на УС Опен дека српскиот тенисер е екстремно мотивиран и тогаш е најдобар.

Во изминатите месеци, односно по фијаското со организацијата на „Адрија тур“ кога со ковид-19 се заразија Григор Димитров, Борна Чориќ, Виктор Троицки како и самиот Новак Ѓоковиќ, неговите конкуренти се натпреваруваа кој повеќе ќе го искритикува.

Бекер смета критиките нема да му наштетат на српскиот тенисер, туку само дополнително ќе го мотивираат, а за тоа дека е главен фаворит за трофејот покажа со триумфот на Мастерс Синсинати.

– Новак доби многу критики за време на паузата поради коронавирусот, но познавајќи го него, сега ќе биде дополнително мотивиран да ја освои титулата. Природно, тој е фаворит – смета Бекер.

Прочитајте и...  Еден од најстудените градови на светот сака да организира Летни Олимписки игри

Поврзани вести

Футсал: Босанците сакаат победа против Македонија

Слободен печат

Сензација на „Олд трафорд“, фенерџијата го сруши Јунајтед

Слободен печат

ВИДЕО: Јувентус си обезбеди полуфинална пресметка со Интер во италијанскиот Куп

Слободен печат

Европскиот и светскиот првак ќе играат меѓу себе, Франција по продолжението во полуфинале

Слободен печат

Реми на Тухел на дебито на клупата на Челси

Слободен печат

Озил ги фрли Турците во транс: Никогаш повеќе Бундеслига, никогаш повеќе Германија

Слободен печат

Остави Коментар