Бејтулаи потпиша за шведскиот Хелсингборг

Егзон Бејтулаи веднаш откако ја напушти Шкендија си најде нов ангажман.

 

Македонскиот репрезентативец и поранешен капитен на Шкендија, Егзон Бејтулаи, кариерата ќе ја продолжи со шведскиот шампионат во екипата на Хелсинборг. Бејтулаи откако успешно ги помина лекарските прегледи, потпиша двегодишен договор со шведскиот тим.

– Многу сум среќен што започнувам нова авантура во мојата кариера и тоа во Хелсинборг, клубо со одлични навивачи. Чувствував дека ова е вистинското време да играм во странство и покрај многуте понуди што дојдоа на моја адреса. Со Хелсингборг релативно брзо и успешно ги завршивме разговорите. Едвај чекам да се приклучам на тимот – рече Бејтуали по потпишувањето на договорот.

За Бејтулаи ова ќе претставува прво интернационално искуство, откако последните шест ипол години ги помина во дресот на Шкендија. Тој е стандарден член на македонската репрезентација.

Прочитајте и...  Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат