Бејл ја преферира Италија наместо Кина

Реал Мадрид со сите сили се обидува да го продаде Герет Бејл, кој пак не сака да го напушти тимот, и сè уште не е јасно каде ќе игра следната сезона.

Велшкиот репрезентативец кој беше поврзуван со враќање во Премиер лигата каде сериозен интерес пројавија Тотенхем и Манчестер јунајтед, деновите доби неверојатна побуда која изнесува еден милион евра неделна плата. Нормално, во прашање и Кина и екипата на Гуан од Пекинг кој му нуди речиси 55 милиони евра годишна плата.

Меѓутоа, медиумите во Италија и во Шпанија, денеска бомбастично објавија дека Герет Бејл започнал преговори со Интер. Тренерот на Интер, Антонио Конте кој е лут на управата бидејќи не му го ангажира ветените засилувања, во прв ред, Ромелу Лукаку од Манчестер јунајтед, дал зелено светло за евентуалниот ангажман на Бејл.

Прочитајте и...  Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

За очекување е двата клупа брзо да се договорат за обесштетувањето, но голем проблем во преговорите ќе престатвува платата на Бејл кој изнесува 17 милиони евра, сума која Интер нема намера да му ја даде.

Прочитај повеќе

Екипите на Пандев и Несторовски бараат крај на сезоната во Серија А!?

Слободен печат

Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Слободен печат

Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Слободен печат

Денот кога целиот стадион во Торино му аплаудираше на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат