33.8 C
Скопје

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Неверојатна сцена се случи вечерва во белградската населба Сремчица. Возачот на луксузната лимузина не запрел на знакот на полицијата, туку додал гас и започнал бегство.

Полициската патрола тргнала во потрага по бегалецот кој возел манијачки, достигнувајќи брзина до 140 на час и вистинско чудо е што не налетал на пешак или друг автомобил.

Бркањето завршило благодарение на „лежечки полицаец“ кој бегалецот не го видел, и со голема брзина прелетал над него и тука му завршило бегството. Не е познато дали возачот е уапсен или продолжил да бега пеш, но читателот на Курир.РС успеал да ги сними последиците од лудото возење.

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3683457/covece-da-li-si-ti-normalan-bezao-od-patrole-pa-sa-140-na-sat-naleteo-na-lezeceg-policajca-i-demolirao-auto-video

Поврзани вести

Пендаровски-Мими Кодели: Македонија и Албанија заслужуваат да ги започнат преговорите со Европската Унија, тоа ќе се одрази позитивно врз целиот регион

Слободен печат

Гир: Сите сакаме отворање на преговорите што е можно побрзо, но мора да останеме со чисти глави

Слободен печат

Домашни фирми дел од дигитална платформа за вмрежување со глобални синџири за набавка

Димитров: Блокадата на Северна Македонија е проблем и на ЕУ

Слободен печат

Новиот сој ламбда станува доминантен во Јужна Америка, експертите се загрижени

Слободен Печат

Спасовски: Од понеделник започнуваме со повторно издавање на лични документи

Андреја Ристески

Остави Коментар