Беа заедно во Интер, сега ќе му биде тренер на Пандев!

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Тиаго Мота ја прифатил понудата да биде новиот тренер на Џенова, заменувајќи го Аурелио Андреацоли.

Мота во понеделникот во утринските часови се сретнал со првите луѓе и според „Скај Спорт Италија“ сите детали се „договорени“ со клубот од „Луиџи Ферарис“.

Исто така, „Тутомеркато“ информира дека во вторник (22 октомври) се очекува Џенова да го промовира Тиаго Мота како нов тренер на калчолигашот.

Мота е инаку поранешен тимски колега на македонскиот репрезентативец Горан Пандев и во сезоната 2009/10 ја освоија титулата во Лигата на шампионите.

Џенова има лош старт во Серија А, после осум кола е на претпоследната позиција (три порази во низа) со една победа и пет бода, еден повеќе од „фенерџијата“ Сампдорија.

Прочитајте и...  Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат