Барселона повторно се посрамоти, го утна името на новиот тренер и го претстави како РОНАЛДО (ФОТО)

epa08609095 (FILE) - Former FC Barcelona player and Southampton manager Ronald Koeman after paying tribute to late Dutch soccer legend Johan Cruyff at Auditori 1899 near the Camp Nou stadium in Barcelona, northeastern Spain, 29 March 2016 (re-issued on 17 August 2020). Former FC Barcelona player and assistant manager Ronald Koeman is set to take over Spanish La Liga side FC Barcelona to replace Quique Setien, media reports claimed on 17 August 2020. EPA-EFE/QUIQUE GARCIA

Неверојатен гаф на шпанскиот тим.

Роналд Куман денеска и официјално е промовиран како нов тренер на Барселона, но шпанскиот тим се посрамоти.

На официјалната интернет страница на клубот, во веста дека Роналд Куман се врати „дома“ тие напишаа „Роналдо Куман се врати дома“.

Оваа вест на официјалната страница на Барселона стоеше повеќе од еден час, што е недопустливо за сериозен фудбалски тим, а не за гигант каков што е Барселона, но овој кикс ја отсликува актуелната состојба во клубот.

Кике Сетиен кој беше донесен како замена за Ернесто Валверде доби отказ по понижувачкиот пораз од 2:8 од Баерн Минхен во четвртфиналето од ЛШ, а по отказ доби и спортскиот директор Ерик Абидал кој е главен виновник за погрешната трансфер политика на каталонците во последните неколку сезони.

 

Видео на денот