Барселона најде купец за Дембеле

Екипата на Барселона во летниот преоден рок планира по секоја цена да се ослободи од Осман Дембеле и се чини дека ќе успее во намерата, а и самиот фудбалер се согласил да се пресели во новиот клуб.

Францускиот репрезентативец кој во трите сезони во Барселона повеќе беше на листата на повредени играчи отколку што играше и тоа поради неспортскиот живот и тврдоглавоста кои придонесоа лесно да се повредува.

Имено, Дембеле не ги почитуваше советите на нутриционистите и лекарите на Барселона да води уреден спортски живот.

Тој обожуваше да игра видео игри се до раните утрински часови и да јаде нездрава храна што допринесе повредите да не го избегнат иако Барселона за него плати 105 милиони евра плус дополнителни бонуси.

Прочитајте и...  Норвич испадна од Премиер лигата

Следна станица во кариерата на Дембеле најверојатно ќе биде Италија, поточно Јувентус кој е согласен да го добие Французинот и одредена сума на пари во замена за Миралем Пјаниќ.

Каталонскиот тим му нуди на Јувентус да го добие Дембеле на двегодишна позајмица со право на откуп, и таа опција им се допаѓа на челните луѓе и на тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, кој смета дека може да го врати одличниот фудбалер на вистинскиот пат.

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат