Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Сагата во Барселона конечно заврши, Хосеп Марија Бартомеу кој минатото лето влезе во вербална војна на зборори со Лионел Меси и за малку ќе го избркаше Аргентинецот од клубот, доби наследник на претседателската функција. Нов претседател на Барселона е човекот кој веќе го предводеше каталонскиот тим (2003-2010) и под негово … Продолжи со читање Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?