Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Каталонскиот клуб пред крајот на зимскиот преоден рок ќе го засилува нападот.

Екипата на Барселона е во потрага по напаѓач кој ќе го зазеде местото во првиот тим откако сезоната предвреме заврши за Луис Суарез.

Досега многу имиња се споменуваа како замена за повредениот Суарез, а новинарот на каталонско радио, Луис Канут, денеска лансира вистинска бомба која ќе ги израдува навивачите на Барселона.

Тој тврди дека идната недела Барселона ќе направи сензационален трансфер со кој ќе ја врати фаворитската улога во шпанската Ла Лига и во Лигата на шампионите.

фото: твитер

Станува збор за фудбалерот на Интер, Лаутаро Мартинез кој сезонава игра фантастично и заедно со Ромелу Лукаку се најзаслужни за тоа што „нероаѕурите“ се главен конкурент на Јувентус за титулата во Серија А.

Прочитајте и...  Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Канут тврди дека во трансферот ќе биде вклучен и Артуро Видал кој е желба на тренерот на Интер, Антонио Конте, и на тој начин каталонскиот клуб ќе се обиде да ја намали цената за Мартинез која изнесува 111 милиони евра.

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат