Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Уругвајскиот интернационалец може да биде на располагање кај тренерот Кике Сетиен после 147 дена пауза.

Луис Суарез официјално доби одобрение од лекарите за да може повторно да игра натпревари за клубот од „Камп Ноу“.

Пет месеци по операцијата на десното колено, потврдено е од редовите на Барселона дека уругвајскиот интернационалец може да биде на располагање кај тренерот Кике Сетиен после 147 дена пауза.

Воедно каталонската екипа потврди дека може да смета на Суарез веќе на првиот меч после паузата поради пандемијата на коронавирус. Барса на 13 јуни според програмата треба да гостува кај Мајорка на македонскиот репрезентативец Александар Трајковски.

Последниот настап го имаше против Атлетико Мадрид на почетокот на јануари во полуфиналето во шпанскиот Суперкуп. Оваа сезона досега запиша 14 голови во 23 натпревари, во лигата 11 пати се запиша во листата на стрелците и трипати во ЛШ.

Прочитајте и...  Норвич испадна од Премиер лигата

И покрај тоа што ги пропушти последните осум лигашки натпревари за Барса, Уругваецот има седум асистенции, односно на третото место во „Ла Лига“.

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат