Барса не знае да победи на гости, но дома е застрашувачка (ВИДЕО)

Барселона продолжува со топло-ладно игрите во шпанската Ла Лига. Каталонците не можат да победат на гости, но затоа растураат на „Камп Ноу“ и нивна последна жртва е Валенсија која е совладана со 5:2.

Во отсуство на сè уште повредениот Лионел Меси, навивачите ги забавува младата 16-годишна сензација Ансу Фати кој во првото полувреме имаше по еден гол и асистенција. Френки де Јонг во седмата минута го постигна првенецот во дресот на Барселона и донесе водство од 2:0 за својот тим.

Во првиот дел Валенсија преку Кевин Гамеиро намали на 2:1, за во второто полувреме прво Жерар Пике да зголеми на 3:1, а потоа блесна Луис Суарез со два гола. Вториот гол за Валенсија го постигна Макси Лопез во финишот од натпреварот.

Прочитајте и...  Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Атлетико Мадрид го доживеа првиот пораз во новата сезона, фудбалерите на Диего Симеоне се поразени со 2:0 на гостувањето кај Реал Сосиедад.  Одегард и Монреал се најзаслужни за првиот пораз на Атлетико Мадрид кој остана лидер на табелата со девет бодови, еден повеќе од Реал Мадрид кој со 3:2 го совлада Леванте, и два повеќе од Барселона.

Прочитај повеќе

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лешинарите не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

„Енфилд“ не паѓа така лесно, Ливерпул посилен и од „чеканите“! (ВИДЕО)

Слободен Печат